Články

Světový pohár v Boccie - Santiago de Cali (28.10. - 3.11.2015)

Kamil Vašíček získal stříbro na světovém poháru v Kolumbii

Ve dnech 28.10. - 3.11.2015 se konal světový pohár - World Open v boccie v Santiago de Cali. V kategorii BC3 nastoupil za ČFSH Blanenský Kamil Vašíček se spoluhráčkou Marií Maňákovou. Ve světové konkurenci 41 hráčů se velmi úspěšně probojovali až do finále! Až v závěrečném zápase prohrál s Portugalcem a získal tak cenný stříbrný kov a další důležité body potřebné pro kvalifikaci na paralympijské hry v Riu 2016.

Kamil Vašíček: "Z výsledku jsem velmi spokojený. Získat medaili a to zvláště v této světové konkurenci je pro mě velkou ctí. Jsem rád, že se naše dlouhá dřina vyplatila. Děkuji také moc všem, kdo jste nás přišli podpořit na Půlmaratonu Moravským Krasem."

Kamil Vašíček bude mít už jen poslední možnost získat další potřebné body pro kvalifikaci na paralympiádu v Riu 2016. Čeká ho totiž už jen poslední důležitý kvalifikační turnaj a to Mistrovství světa, které se bude opět konat v Čínském městě Peking jako v loňském roce. Ostatní zajímavosti naleznete průběžně na jeho webu www.kamilvasicek.cz

Světový pohár v Boccie - Poznaň (16-21.6.2015)

V termínu 16-21.6.2015 se v Polské Poznani konal světový pohár v Boccie. Hlavním pořadatelem byla organizace BISFed za podpory Polského města Poznaň. Tohoto světového turnaje se zúčastnilo celkem 143 sportovců ze 31 zemí.

Za Blansko a federaci Spastic Handicap reprezentoval ČR a Blansko v kategorii BC3 Blanenský Kamil Vašíček. Ve své kategorii BC3 skončil Kamil na 13. místě ze 48 světových závodníků a nasbíral tak další důležité body potřebné pro kvalifikaci na paralympijské hry v Riu 2016.
Kamil Vašíček: "Z výsledku jsem celkem spokojený. Sice můj původní cíl před turnajem byl umístit se mezi nejlepších 8 závodníků, ale i tak jsem se 13. místem spokojen a to zvláště v této světové konkurenci."

Kamil Vašíček bude mít už jen poslední možnost získat další potřebné body pro kvalifikaci na paralympiádu v Riu 2016. Čeká ho totiž už poslední důležitý kvalifikační turnaj a to Mistrovství světa, které se bude opět konat v Čínském městě Peking jako v loňském roce, kdy jste mohli Kamila s přáteli vidět v tričkách "Kamil do Pekingu" třeba na akci Půlmaraton Moravským krasem 2014. Ostatní zajímavosti naleznete průběžně na jeho webu www.kamilvasicek.cz

Mezinárodní mistrovství České republiky - Praha (30-31.5.2015)

V termínu 30-31.5.2015 se konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v Boccie ve Sportovní hale Radotín v Praze. Hlavním pořadatelem byl Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha z pověření České federace Spastic Handicap, o. s. za podpory hlavního města Prahy. Tohoto mezinárodního turnaje se zúčastnili také hráči ze čtyř zahraničních reprezentačních týmů - Anglie, Německa, Skotska a Slovenska. Celkem se zúčastnilo 69 závodníků.

Za sportovní klub Kociánka Brno a za federaci Spastic Handicap reprezentoval ČR v kategorii BC3 Blanenský Kamil Vašíček. Ve své kategorii BC3 skončil Kamil na 1. místě a obhájil tak již po čtvrté v řadě titul Mistr České republiky. Kamil Vašíček: "Z výsledku jsem velmi spokojený. Obhajovat titul je pokaždé složité, každý se mě pořád snaží porazit a proto je vítězství každým rokem cenější a to zvláště v této mezinárodní konkurenci." Kamila Vašíčka teď čeká světový pohár v Polské Poznani, kde se pokusí získat další potřebné body pro kvalifikaci na paralympiádu v Riu 2016. Držte mu pěsti. Ostatní zajímavosti naleznete na jeho webu www.kamilvasicek.cz

Evropský pohár v boccie - Španělsko (30.3.-5.4.2015)

V termínu 30.3.-5.4.2015 se konal Evropský pohár v boccie ve Španělsku - European Continental Cup 2015. Tento bodovaný turnaj organizace BISFed byl určen pro jednotlivce, týmy a páry herních kategorií BC1, BC2, BC3 a BC4. V jednotlivých kategoriích bylo přihlášeno 21 hráčů v BC1, 35 hráčů v BC2, 36 hráčů v BC3, 24 hráčů v BC4, 12 párů BC3, 11 párů BC4 a 12 týmů BC1/BC2.

Za sportovní klub Kociánka Brno a za federaci Spastic Handicap reprezentoval ČR v kategorii BC3 Kamil Vašíček a to v jednotlivcích a v párech. V kategorii BC3 jednotlivců skončil Kamil Vašíček na 6. místě, když po vyrovnaném boji o semifinále prohrál s Evropskou špičkou Řekem Grigorisem Polychronidisem 2:4.
Kamil Vašíček: "Z výsledku jsem spokojený, i když kousíček od nepostupu mě chvíli mrzel. Porazit Evropskou špičku Řeka Polychronidise by pro mě znamenalo to samé, jako vyhrát turnaj. Tak třeba bude šance někdy příště. Děkuji moc všem, kteří mě podpořili a podporují!! Moc si toho vážím!!"

STŘÍBRNÁ MEDAILE párů kategorie BC3

Na Evropském poháru v boccie ve Španělsku vybojovaly páry BC3 ve složení Jozef Suchý, Jiří Svojanovský a Kamil Vašíček STŘÍBRNOU medaili v soutěži párů. Ve skupině se utkali s Irskem a Řeckem, ve čtvrtfinále se probojovali s Belgií, v semifinále s Velkou Británií a o medaile ve finále bojovali opět s Řeckem.